organiclife.co.il
  דף הבית arrow מוצרים אקולוגיים arrow קן ירוק - מוצרים אורגניים ואקולוגיים לתינוק
Wednesday, 10 August 2022
 
 
קן ירוק - מוצרים אורגניים ואקולוגיים לתינוק הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageאתר "תינוק ירוק" נולד מתוך צורך של אם לרכז תחת קורת גג אחת מוצרים אורגניים וידידותיים לסביבה ולעטוף בהם את תינוקה. בגדי תינוקות מ- 100% כותנה אורגנית, חיתולי כותנה אורגניים אקולוגיים, מוצרי הגיינה וטואלטיקה טבעיים ועוד שלל מוצרים, מיובאים כעת ומוצעים באתר באופן שזמין לכולנו.
הכל מתחיל בבית

סופי אוחנה נולדה באנגליה למשפחה עם מודעות סביבתית מפותחת. בהמשך החלה המשפחה לגדל בעצמה את הירקות, להכין קומפוסט ביתי ולהקדיש מחשבה לחיסכון באנרגיה ובמים. משעלתה ארצה, התעורר בקרבה הרצון לגדל ירקות אורגניים בעקבות היכרות עם גינת הירק של השכן. שנתיים לאחר מכן היא הרתה והמודעות לגבי מזון אורגני גברה. במקביל החלה לחפש מוצרים ידידותיים לאם ולתינוק אלא שאתרי האינטרנט שהציעו את מבוקשה מכרו את מרכולתם מעבר לים.

לאחר טיול באנגליה ומפגש עם שפע של מוצרים ידידותיים לסביבה, חשבה סופי על האפשרות להתחיל ולמכור מוצרים דומים בישראל. המטרה הייתה להעלות את רמת המודעות לחומרים מזיקים ולהציע אלטרנטיבות שידידותיות גם לסביבה.
בפברואר השנה, עלה "תינוק ירוק" לאוויר ומספר הגולשים בו עולה בהתמדה. המוצרים העיקריים המוצעים בו הם: בגדי תינוקות מבדים העשויים 100% כותנה אורגנית, חיתולי כותנה אורגניים, טיטולים חד פעמיים אקולוגיים, מוצרי טואלטיקה והגיינה טבעיים, חומרי ניקוי אקולוגיים ועוד שלל מוצרים.

יתרונותיהם של המוצרים האורגניים-אקולוגיים
כששאלתי את סופי לגבי יתרונותיהם של המוצרים הללו, היא הסבירה כי לא רק שמדובר במוצרים הבריאים והבטוחים ביותר אלא שהשימוש בהם שומר על הסביבה ובכך משפר את סיכויי ילדינו לעתיד טוב יותר. בנוסף, תהליך ייצור המוצרים לוקח בחשבון את בריאותם של מגדלי הכותנה והפועלים המעבדים אותה ואת תנאי העבודה בהם הם מועסקים.

עוד מוסיפה סופי, כי אנו חיים בתקופה בה יש דרישה לכמות גדולה של פריטים במחירים זולים, אבל לעלות זולה זו יש מחיר והוא הפגיעה באיכות. לעיתים מעורבת בתהליך הייצור העסקה של ילדים או מבוגרים בתנאים קשים או שימוש מוגבר בכימיקלים שעלול לסכן את הפועלים והלקוחות המשתמשים במוצר.
כותנה אורגנית היא איכותית מאד ולכן מאפשרת קניה של פחות פריטים שישמשו אותנו לאורך זמן, ויבטיחו התחשבות בסביבה ובאנשים המייצרים אותם.

להבנתה של סופי קהל היעד של המוצרים האורגניים אקולוגיים הם אנשים עם מודעות מפותחת לנושאים הללו. "יש שרוכשים את המוצרים כי זה נחשב 'אין' אבל אני מקווה שזה יפנה לקהל רחב יותר בעתיד. לקוחות נוספים הם משפחות דתיות, שלחלקם מודעות גבוהה מאד בתחום, במיוחד כשמדובר בילדים".


קהל יעד נוסף הוא משפחות עם תינוקות הסובלים מבעיות בעור ומעדיפים להשתמש בבגדים מ-100% כותנה אורגנית בשל העובדה שהם נקיים מכימיקלים ומגרים פחות את העור. ידוע כי פרט לשינויים מועילים בתזונה, שימוש בחיתולי כותנה אורגנית רב פעמיים ובבגדים אורגניים, עוזר לרפא את העור ולהפחית באופן ניכר גירויים שנגרמים מבגדים סינטטיים.

חזון ירוק
החזון לעתיד מבחינת סופי, הוא הגדלת הקולקציה של בגדי הכותנה לילדים בכל הגילאים וכן הרחבת מגוון המוצרים האקולוגים לילדים ולתינוקות באופן שיהיו זמינים בכל רחבי הארץ. כמו כן, היא מתכננת לספק מידע לגבי הדרכים לחיים ירוקים יותר שכן היא מאמינה שיש להראות לאנשים שהדרך היא פשוטה מכפי הנראה.

איזור תעשיה אקולוגי ייחודי
מקורם של המוצרים ב"תינוק ירוק" הוא מפעל בהודו מולו סופי עובדת באופו ישיר, הממוקם באיזור תעשיה אקולוגי ייחודי. את הכותנה מגדלים בשדות אורגניים ובכך תומכים בקהילות הגרות באיזור ובבעלי משקים קטנים באמצעות הבטחת מסחר הוגן. התהליך כולו, מגידול הכותנה ועד לייצור הבגדים, נמצא תחת עינה הפקוחה של חברת הפיקוח הבינלאומית "סקאל" (SKAL Europe EKO Sustainable Textiles).

למפעל בהודו מדיניות העסקה שמבטיחה תנאים מלאים ושכר הולם לעובדים, כשהעסקה וניצול ילדים בכל התהליך אסורה. סופי מספרת שבחיפושיה תרה אחר יצרן מקומי אולם לא מצאה מישהו שיעמוד בקריטריונים הנוקשים ולכן החליטה לייבא, לפחות לעת עתה, את המוצרים בעצמה.
לאחרונה קיבלה סופי אישור מטעם "סקאל ישראל" (חברה מורשית לפיקוח אורגני) עבור הבגדים מכותנה אורגנית אותם היא מייבאת.

אנחנו, חברי מערכת "חיים אורגניים" וצרכנים מושבעים, משבחים ומעודדים כל ייצרן או משווק של מוצרים אורגניים, שלוקח על עצמו לפקח באופן וולנטרי ומעוניין לעמוד בקריטריונים המחמירים ביותר כדי לספק סחורה איכותית, אמינה ונקייה עבור כולנו.

פרטים נוספים על המוצרים והמחירים ניתן למצוא באתר "תינוק ירוק 

 

 
< קודם
 
הרשמה לניוזלטר
שם
דואר אלקטרוני *
טקסט אימייל
ביכולתך להפסיק לקבל מידע בכל רגע, בלחיצה אחת על כפתור. פרטיך שמורים איתנו ולא נעביר אותם לגורם חיצוני
 
 
 
Top! Top!
חיים אורגניים הוא פורטל המכיל את כל המידע הקשור לאורח חיים אורגני. באתר מידע על מזון אורגני, בישול אורגני, אוכל אורגני, תיירות אורגנית, קהילות אורגניות, פורומים, קואופרטיבים אורגנים, אורח חיים בריא, רפואה טבעית, חקלאות אורגנית, מתכונים אורגניים