organiclife.co.il
  דף הבית arrow גינה אורגנית arrow גינת ירק אורגנית arrow גינת ירק אורגנית - שלב 2
Wednesday, 10 August 2022
 
 
גינת ירק אורגנית - שלב 2 הדפס דואל
מאת חיים אורגניים   

הכנו את הקרקע, הפכנו את האדמה עד לעומק של 50 ס"מ, האדמה הייתה כל-כך קשה עד שהקלשון התקשה לחדור אותה אפילו כשהייתה רטובה. באיזשהו שלב הייתי מוכנה להשבע שיש מתחת לשכבת האדמה החרסית האטומה שכבת סלע ענקית...אחרי מאמצים וכמה יבלות, הכנו את השטח לשתילה....

אחרי מאמצים רבים הגינה נראתה כך...לתוך האדמה החרסיתית הקשה הוספנו כמות גדולה של חול ויותר מקוב קומפוסט אורגני והפכנו את הקרקע מספר פעמים.
השקנו את הערוגות וחיכינו כמה ימים לראות עם יש נביטה וקילטרנו והפכנו שוב את האדמה על מנת שתהיה נקיה מזרעים זרים ותטפח רק את צמחים שאנחנו נזרע/נשתול.

כבר שנים שלא גידלו שם כלום (אם אי פעם בכלל עיבדו את האדמה הזו) חוץ מעשביה שדאגנו לעדור ולנקות 3 פעמים, ובכל פעם ירד מבול ואח"כ הגיעה שמש והזרעים נבטו שוב ושוב ועכשיו צריך לנקות את העשבייה שוב!! מקווים שבפעם האחרונה עד החורף הבא. צריך לחשוב אולי על חיפוי קרקע מסודר וזול שימנע את הנביטה החוזרת - יש רעיונות?.

בשטח של כ 3 מטרים על 2 מטרים וקצת הכנו 3 ערוגות באורך של קצת יותר מ2 מטרים וברוחב של מטר. ממש ליד הכנו עוד ערוגה אחת בגודל של כ 1.5מ' על 1 מטר.
כפי שאולי ניתן לראות  מן התמונה (בכתבה הקודמת) יש לנו דוד שמש מכוער שתקוע על עמודים באמצע הגינה בכניסה לבית.  החלטנו לנצל אותו להדליה של מלפפונים ועגבניות שרי, כך שנותר לנו לעבד גם את האדמה שמתחת לדוד.
גינה קטנה כזו יכולה לספק הרבה ירקות עם טיפול נכון, המטרה שלנו היא להרחיב אותה לאט לאט ולהכשיר בכל פעם חלקה קטנה נוספת. (גם כך יש לשתול ו/או לזרוע במחזורים של שבוע-שבועיים על מנת לדאוג לאספקה שותפת של הירקות)
הנבטנו סוגים שונים של ירקות וקטניות, עגבניות מלפפונים, חסות שונות, ירקות עליים, דלעת  ופירות כמו אבטיח ומלון, בינתיים רק כ 1/3 מה זרעים נבטו, אבל עוד לא איבדנו תקווה, יש כאלה שלוקח להם קצת יותר מלאחרים (כמו אצל בני אדם). אם עד שבוע הבא לא ינבטו רוב הזרעים אנחנו נפנה לקניית שתילים אורגניים במשתלה.

החלפנו את ברז המים של הגינה וקנינו לו מפצלים על מנת שנוכל לשלוט על ההשקיה, הפרחים, עצי ההדר, הירקות והתבלינים המבוססים (יש לנו שיחי נענע, לואיזה ושיבא ותיקים ומפותחים)  צורכים כמות שונה של מים ולכן צריך לסדר צינור טפטוף אחר לכל קבוצה. בימים הקרובים נחבר את צינור הטפטוף ונוכל לפנות לשתילה.
עכשיו הבעיה היא מה עושים עם הגורה השובבה שנהנית להתפלש בערוגות, לחפור בורות ולאכול עלים!!

<

נמשיך ונעדכן אתכם בנביטת הזרעים, קניית השתילים והתפתחות הגינה
רעיונות וחידושים יתקבלו בברכה
צוות חיים אורגניים
 
כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה

 
< קודם   הבא >
 
הרשמה לניוזלטר
שם
דואר אלקטרוני *
טקסט אימייל
ביכולתך להפסיק לקבל מידע בכל רגע, בלחיצה אחת על כפתור. פרטיך שמורים איתנו ולא נעביר אותם לגורם חיצוני
 
 
 
Top! Top!
חיים אורגניים הוא פורטל המכיל את כל המידע הקשור לאורח חיים אורגני. באתר מידע על מזון אורגני, בישול אורגני, אוכל אורגני, תיירות אורגנית, קהילות אורגניות, פורומים, קואופרטיבים אורגנים, אורח חיים בריא, רפואה טבעית, חקלאות אורגנית, מתכונים אורגניים