organiclife.co.il
  דף הבית arrow האורגני המתחיל
Wednesday, 10 August 2022
 
 
האורגני המתחיל
איך תזהו מוצר אורגני - דברים שחייבים לדעת הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Image  ב-01/09/2008 נכנסו לתוקפן  תקנות משרד החקלאות ופיתוח הכפר לחוק להסדרת תוצרת אורגנית. המטרה העיקרית של התקנות היא לעזור לנו להבדיל בין מוצר שהוא באמת אורגני ונמצא תחת פיקוח לבין כזה שלא. התקנות מספקות לחוק שיניים ואנחנו תקווה שיהיה מי שיאכוף אותן. אתם מוזמנים לקרוא וללמוד איך מזהים מהיום מוצר אורגני.
 
איך יודעים שזה באמת אורגני? הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageסוגיית הפיקוח על מוצרים וחנויות אורגניים, נותרת מעט עלומה עבור חלק מאתנו. נפגשנו עם מנכ"ל חברת "סקאל ישראל", מר אודי גבאי, כדי ללמוד ממנו על מנגנון הפיקוח בארץ: איך הוא מתנהל? כמה זה עולה? מה מצב החוק האורגני הישראלי ואיך נוכל להיות בטוחים שאנו אכן מקבלים תוצרת אורגנית עבור מיטב כספנו. 

 
מה זה מזון אורגני ולמה כדאי להשקיע בו הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageמזון אורגני הוא מזון הגדל בצורה טבעית, ללא שימוש בחומרי הדברה כימיים, דשנים כימיים, תרופות, הורמונים, הנדסה גנטית, חומרים משמרים וצבעי מאכל. הדישון האורגני אינו מכיל חומרים כימיים אלא בעיקר זבל של חיות (צאן ובקר) שאריות של חומרים טבעיים כמו ירקות , גזם ועוד

 
האם קיים בכלל אוכל אורגני? הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageמספר גולשים שאלו האם באמת קיים דבר כזה אוכל אורגני? איך אפשר לגדל ללא ריסוס? צריך לחסל את החרקים איכשהו. האם יש תחליף אורגני לחומרי הדברה.

 
עוברים לאורגני - אז איך מתחילים? הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageרבים פונים אלי ושואלים איך מתחילים בשינוי? מה הם השלבים במעבר לתזונה אורגנית ואני חושבת שאין נוסחה ברורה. מה שברור, לי לפחות זה שכל שינוי כזה צריך להעשות בהדרגה וברוגע ולא מתוך פחד וחרדה. ליקטתי למענכם כמה המלצות של וותיקים ויודעי דבר כדי שתוכלו לבחור את הדרך שלכם ולעשות את זה בקצב המתאים לכם...

 
קואופרטיב אורגני - ביחד יוצאים בזול הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageהתגבשות הקואופרטיב האורגני מאפשרת התגברות על אחד המכשולים הבודדים שעוד נותרו בדרך לטיפוח חיים אורגניים - המחיר הגבוה של המוצרים. לרגע שכחנו את הכוח שיש להתארגנות סביב מטרה משותפת, אתם מוזמנים להיזכר

 
מאיפה מגיע האוכל שלנו הדפס דואל
מאת מור סגמון   

Imageמור סגמון, הוא איש היי-טק שהיה נחוש לדעת מאיפה האוכל שלו מגיע. הוא חקר את הקשר שבין ההתנהגות הצרכנית שלנו, לבריאות שלנו ולבריאות כדור הארץ. במאמר שלפניכם הוא בוחר לשתף כמה שיותר אנשים בידע שצבר ובמסקנות אליהן הגיע.

 

 
הירקות והפירות המרוססים ביותר הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageרובנו כבר הבנו שמזון אורגני הוא נקי יותר ובריא יותר, אנחנו יודעים שהוא גם יקר. מהם הפירות והירקות המרוססים ביותר? איפה עדיף לקנות בשוק או ברשתות השיווק?  באילו ירקות ופירות אורגניים כדאי להשקיע את הכסף, אם לא יכולים לקנות הכל אורגני? כדאי לקרוא עד הסוף.

 
לקלף או לא לקלף? זו השאלה הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageכשמדברים על שאריות ריסוס והדברה במזון שאנחנו צורכים, עולה לא פעם שאלת הקילוף. אם הריסוס נעשה על חלקו החיצוני של הפרי או הירק נוטים להאמין כי החומרים המזיקים נשארים בקליפה ואם אנחנו מקלפים ומשליכים אותה אנחנו נפטרים מכל הרעלים, האמנם?
 

 
קואופרטיב אורגני נולד הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageעל הכפר האקולוגי בנתיב הל"ה שבעמק האלה, שמעתי במקרה, היה מפתיע לגלות כזה מיזם ממש קרוב לבית, אבל מפתיע עוד יותר היה לגלות שהרוח החיה מאחורי הקואופרטיב, זו שיזמה ומנהלת היום קניית מזון אורגני בשביל עשרות משפחות, היא בסך הכל בת 21.

 
 
הרשמה לניוזלטר
שם
דואר אלקטרוני *
טקסט אימייל
ביכולתך להפסיק לקבל מידע בכל רגע, בלחיצה אחת על כפתור. פרטיך שמורים איתנו ולא נעביר אותם לגורם חיצוני
 
 
 
Top! Top!
חיים אורגניים הוא פורטל המכיל את כל המידע הקשור לאורח חיים אורגני. באתר מידע על מזון אורגני, בישול אורגני, אוכל אורגני, תיירות אורגנית, קהילות אורגניות, פורומים, קואופרטיבים אורגנים, אורח חיים בריא, רפואה טבעית, חקלאות אורגנית, מתכונים אורגניים