organiclife.co.il
  דף הבית arrow חקלאות אורגנית arrow חקלאות אורגנית
Wednesday, 10 August 2022
 
 
חקלאות אורגנית
פירות וירקות ישירות מהחקלאי במחירים שפויים הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageבשבועות האחרונים אנחנו עדים למהפכה צרכנית של ממש. חקלאים מוכרים תוצרת אורגנית ורגילה לקהל הרחב ללא פערי תיווך ובמחירים טובים. משפחות רבות שצמצמו את צריכת הפירות שלהם בגלל המחירים המופקעים יכולים היום להנות מהשפע והטריות במחירים שפויים יותר. מצורף לנוחיותכם קישור למידע על החקלאים שהצטרפו עד כה.
 
ההמבורגר האורגני של מקדונלדס הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageאיך אני יודעת שמשהו קורה למודעות לבריאות בקרב הקהל הרחב? כשמוצרים פופולריים וחברות דומיננטיות מתחילים לדבר בשפה של בריאות  ומנסים לפנות גם אל צרכני האוכל הבריא. תגידו שלום להמבורגר האורגני של מקדונלדס.


 
שימוש במצרכים אורגניים – כן או לא? הדפס דואל
מאת אילה רביב   
Imageתארו לעצמכם שבכנס של סוכני מכוניות עומדת על הפרק השאלה הבאה: האם לנסוע  ברולס- רויס – כן או לא? ובכן, קשה להאמין שיימצא מישהו שמתנגד לנסוע ברולס. אבל רוב האנשים אינם נוסעים ברולס, או במרצדס, כי ידם אינה משגת. הם נוסעים במכוניות עממיות יותר, ובכל זאת הם מגיעים למחוז חפצם, ובדרך כלל באותו הזמן ביחד עם המכונית היוקרתית (בתנאי שכולם שמרו על חוקי התנועה). אילה רביב מדברת על חקלאות, על אורגני ועל המחיר

 
הפיקוח בידיים טובות הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageבשבוע שעבר, הוזמנתי ליום עיון בחברת iqc , אחת משלוש החברות לפיקוח אורגני. היה מעניין לראות את כל עניין הפיקוח מזוית אחרת, שמעתי הרצאות על פיקוח תוצרת אורגנית בארץ ובחו"ל,  על אופן הפיקוח, על הסטנדרטים והדגשים החשובים. לפניכם הרשמים.
 
החוק האורגני - הכוונות טובות, התוצאה פחות הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageהשבוע אושרו סוף סוף התקנות להסדרת תוצרת אורגנית, החוק עבר בכנסת בשנת 2005, מאז אנחנו מחכים לועדת הכלכלה של הכנסת שתתקין את התקנות שאמורות לתת לחוק שיניים. רצינו כללים ברורים שיסמנו בצורה ברורה מה באמת אורגני ומה לא. רצינו שתהיה אפשרות אכיפה וענישה שתרתיע את את אלה שמרמים. אז למה אנחנו לא מרוצים?
 
בשנת בצורת יש עדיפות לגידולים אורגניים הדפס דואל
מאת חיים אורגניים   

Imageלאור כמות המשקעים הנמוכה לה זכינו בחורף האחרון, מתחילים לדון באפשרות של הכרזה על "שנת בצורת", אם לא ירדו עוד גשמים בשבועות הקרובים, זה עלול לקרות. במחקר שנעשה בארה"ב יש בשורה לחקלאים שמתמודדים עם כמויות מעטות של גשמים בשנים האחרונות.

 

 
חקלאות אורגנית נגד התחממות כדור הארץ הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageיום כדור הארץ התקיים אתמול ובין כל הפרסומים, הכתבות והדיונים החשובים על הקטנת פליטת פחמן דו-חמצני, מחזור והפחתה של ייצור שקיות הניילון, הרעלת המים, כריתת יערות ושאר נושאים בהם אנו דנים כל השנה, מצאתי מחקר מעניין שמציע פתרון נקי ומבוסס מדעית.
 
מה קרה לירקות והפירות הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageבשבוע שעבר פקדה אותנו הקרה הקשה ביותר הזכורה לחקלאים מזה עשרות שנים וגבתה מחיר כבד. הנזקים שנגרמו לחקלאים הימי הקרה נאמדים במאות מליוני שקלים. הקרה פגעה מן הסתם גם בגידולים האורגניים, יצאנו לבדוק איך היא השפיעה על החקלאיים, האם יש חוסרים ומה זה עשה למחירים?
 
שנת שמיטה: לא שומטים את הקרקע הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageהשנה היא שנת שמיטה הווה אומר יבול שנזרע בשדה אחרי ראש השנה יהיה אסור למאכל. מה מקור המצווה, מהן הדרכים להתמודד איתה ומה המשמעות של קיומה עבורנו, הצרכנים האורגניים

 
חקלאות אורגנית בעידן הפוסט מודרני הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageבדיקה מעמיקה מגלה שה"תופעה החדשה" של צרכנות אורגנית אינה כה חדשה וכי השיטות החקלאיות המסורתיות שקדמו לחקלאות המודרנית, היו גם הן טבעיות ואקולוגיות. מה בכל זאת שונה בחקלאות האורגנית בת ימינו

 
 
הרשמה לניוזלטר
שם
דואר אלקטרוני *
טקסט אימייל
ביכולתך להפסיק לקבל מידע בכל רגע, בלחיצה אחת על כפתור. פרטיך שמורים איתנו ולא נעביר אותם לגורם חיצוני
 
 
 
Top! Top!
חיים אורגניים הוא פורטל המכיל את כל המידע הקשור לאורח חיים אורגני. באתר מידע על מזון אורגני, בישול אורגני, אוכל אורגני, תיירות אורגנית, קהילות אורגניות, פורומים, קואופרטיבים אורגנים, אורח חיים בריא, רפואה טבעית, חקלאות אורגנית, מתכונים אורגניים