organiclife.co.il
  דף הבית arrow בריאות ורפואה טבעית arrow נטורופתיה
Wednesday, 10 August 2022
 
 
נטורופתיה
המסע למחוזות האורז וחיבוק של פיל הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageחלקכם עקבתם אחרי הסיפורים והתמונות שהעלתי לפייסבוק האישי במהלך הטיול לתאילנד. תאילנד הייתה פשוט עוצרת נשימה! הרוב היה פשוט מופלא, אבל היו שני דברים משמעותיים במיוחד. הביקור אצל ארטיט ורוצ'אנה חברים תאילנדים שגרים בכפר "phiboorak" (מבטאים את זה פיבולאק) במחוז שנקרא אודון-תאני. והביקור בחוות שיקום לפילים ליד צ'אנג מאי.  


 
״רוקחות טבעית״ - לרקוח מוצרים בבית הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageאם נמאס לכם למרוח על הגוף שלכם מוצרי קוסמטיקה המכילים אינספור חומרים כימיים, שנספגים דרך העור. רקיחה ביתית של מוצרי קוסמטיקה בריאים מחומרים טבעיים, נמצאת בהשג יד. בספרה הנפלא של אסתר לחמן ״רוקחות טבעית״ תמצאו מתכונים פשוטים, לקרמים, פילינג, חומרי ניקוי, דוחה יתושים, תרסיסים, דאודורנט, שמפו, סבונים ועוד, הספר מכיל הסברים מפורטים ותמונות קסומות. ואפילו קיבלנו מתכון בשבילכם לקרם הזנה עשיר.

 

 
חומרי הדברה מעלים את הסיכון לסוכרת ב 60% הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageחשיפה לחומרי הדברה מגבירה באופן משמעותי את הסיכון לסוכרת מסוג 2 בכ 60%, חוקר ומרצה קליני לסוכרת מאוקספורד הציג את הנתונים בסקירת ספרות מקיפה שהוצגה באיגוד האירופי לחקר הסוכרת בספטמבר 2015.


 
קורסים סדנאות ותכניות ליווי הדפס דואל
מאת חיים אורגניים   
 
אורח חיים בריא מכישלון להצלחה הדפס דואל
מאת חיים אורגניים   

Imageהאביב היא תקופה של התחדשות ופריחה, הטבע משתנה, היום מתארך, מזג האוויר מתחמם ורמות האנרגיה שלנו עולות. עכשיו זה הזמן לקבל החלטה לגבי שיפור אורח החיים שלנו ולעשות שינוי, גם אם ניסינו ונכשלנו כל-כך הרבה פעמים בעבר. גם אני חוויתי משבר משמעותי בחודש האחרון ודווקא מטופלת שלי הייתה זו שהאירה לי את הדרך.


 
תזונת הניקוי האדומה הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
 
מניעת הדבקה בשפעת במקום העבודה הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageהשפעת העונתית כשמה כן היא, מתגברת בעיקר בעונת החורף, הוירוס מתרבה ומתחזק כשהטמפרטורה והלחות נמוכות. שפעת החזירים שפרצה באביב 2009, התפשטה כמו אש בשדה קוצים, הוירוס התרבה וההדבקה הייתה מאסיבית גם באביב ובקיץ שהיו חמים ולחים. ארגוני הבריאות מעריכים שאם קצב ההתפשטות וההדבקה של שפעת החזירים עוד יתגבר בעונת החורף, צפויה לנו מגיפה של ממש.

 
מתמודדים עם שפעת החזירים הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageלקראת החורף המתקרב, נדבר קצת על שפעת החזירים, על קבוצות הסיכון, איך נדבקים, דרכים לחיזוק מערכת החיסון ולמניעת השפעת וקצת על צמחי מרפא שעשויים לסייע לנו למנוע את השפעת או להילחם בה כשכבר נדבקים.

 

 
אוכלים בריא ויורדים במשקל הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageכבר שנים שרבים מתקשים להשיל את המשקל העודף,  ולא פחות חשוב לשמור על משקלם החדש.  בעולם המערבי ה"דיאטה" מוכרת ככלי המתאים להשיגת המטרה.  מתחילים לספור, לבחור ולפחות לזכור מה אכלנו. איך אפשר להחלץ מהמרוץ הכל-כך לא בריא והכל-כך משמין הזה? האם זה בכלל אפשרי גם לשפר את המצב הבריאותי, גם לאזן את משקל הגוף שלנו וגם לשמור עליו לאורך זמן?
 
ניקוי גוף מרעלים - אפשר לעשות את זה לבד הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageהאביב בפתח, זמן של התחדשות ופריחה, זו יכולה להיות גם ההזדמנות שלנו להתחדש ולהתנקות. ניקוי הגוף הוא הזדמנות לשפר את פעילותה של מערכת העיכול, לשפר את תפקוד הכבד וחילוף החומרים, להיפטר מעודפי הרעלים שצברנו ולהתמלא באנרגיות חדשות

 
סרטן השד - לא הכל ורוד הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageהשבוע נפתח בטקס רשמי חודש המודעות למחלת הסרטן. הבניין הכי גבוהה בארץ, גשר המיתרים בירושלים ובניינים רבים בעולם הוארו בורוד. קמפיין מתוקשר הייטב ינסה לשכנע נשים ללכת להיבדק, יתכן וחיי חלק מהן ינצלו כתוצאה מהאבחון המוקדם. אבל אף אחד לא מדבר על מניעה, על אורח חיים בריא, שיציל הרבה יותר נשים מהסרטן וממחלות אחרות.
 
החיים לא כל כך קצרים הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageהשנים היפות ביותר שלנו מתחילות בגילאי 50-60, כבר אין משכנתא, הילדים גדולים ועזבו את הבית, יש פנאי וכסף לבלות עם הנכדים, לטייל בעולם ועוד. כולנו היינו רוצים להגיע לשנים הכי יפות שלנו בבריאות שלמה, חיוניים ומלאי מרץ. אנחנו משקיעים הרבה מחשבה וכסף בתוכנית הפנסיה שתפרנס אותנו אחרי הפרישה מהעבודה, איך שומרים על הבריאות לאורך שנים?
 
בישראל ממשיכים להרעיל נשים בהריון ותינוקות בגלל כסף הדפס דואל
מאת השם שמור במערכת   
Imageמשרד החקלאות אסר על שימוש במוצרים רעילים המסוכנים לתינוקות ולנשים בהריון - אך העניק למשווקים ארכה של שנה וחצי לסיום השיווק. המשמעות: נשים בהריון ותינוקות ימשיכו לצרוך עד אמצע 2009, חומרי הדברה רעילים שהרשויות בארצות הברית ובישראל הגדירו כמסוכנים לציבור.
 
הרופא שלי - זה אני הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageהרפואה המודרנית מסירה מאיתנו את האחריות לבריאות שלנו, הרופא יודע יותר טוב מאיתנו מה הגוף שלנו צריך, מה מקולקל ומתקן אותו. לנו אין כל תפקיד, אנחנו צריכים לקחת את התרופות בזמן ולהאמין  - זהו. האמנם? האם אין לנו אפשרות להשפיע על הבריאות שלנו ולקחת חלק בתהליך הריפוי?

 

 
קוסמטיקה - אל תמרחו את זה אם לא הייתם אוכלים את זה הדפס דואל
מאת חיים אורגניים   
Imageהמודעות לגבי תזונה נקיה מרעלים וכימיקלים אנחנו מכירים כבר זמן רב, אבל רק כשהתחילו לדבר על מוצרי קוסמטיקה אורגניים, התחלנו להבין שיתכן ויש משהו לא בריא גם במוצרים שאנחנו מורחים על הגוף. מהם החומרים המזיקים המצויים במוצרי הטיפוח שלנו ומהם הנזקים העלולים להיגרם מהשימוש בהם.
 
הכנה להריון ובעיות פוריות הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageלמה חשוב לנשים וגם לגברים להכין את הגוף לקראת הכניסה להריון? איך זה עוזר במקרים של בעיות פוריות? מה הקשר בין חומרי הדברה לבעיות פוריות, איך מזון אורגני יכול לעזור בתהליך? ואיך צולחים את התהליך בלי לפשוט רגל?
 
חכמת חיים - הבחירה בחיים בריאים היא בידנו הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageמחקר שנמשך למעלה משני עשורים הראה באופן חד משמעי שאורח חיים בריא מונע 80% ממחלות הגיל המבוגר. את אורח החיים הנכסף הזה לא יספק לנו הרופא וגם לא הגנים המשובחים שלנו. הכוח מצוי אך ורק בידינו. אז יאללה, בואו נפסיק לכבות שרפות. לא עדיף פשוט להפסיק להבעיר את האש?

 
מחלות חורף ועזרה ראשונה בארון המטבח הדפס דואל
מאת הילה אפללו   
Imageכולנו מכירים את המצב הזה שאנחנו קצת מצוננים מרגישים קצת עייפים בעבודה במהלך היום, אנחנו משוכנעים שזו רק עייפות מצטברת ושאחרי שינה טובה הכל יעבור. בשעות הערב המאוחרות כשהגוף כואב, הגרון שורף, האף סתום והחום עולה אנחנו מבינים שאכלנו אותה וששנת לילה טובה כנראה לא תספיק. מה עושים כדי להקל על הגוף להתמודד עם המחלה, ולשפר את ההרגשה?
 
תזונה אורגנית כחלק מטיפול ומניעת מחלת הסרטן הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageמחלת הסרטן היא מחלה שהולכת והופכת לנפוצה יותר ויותר, כמעט כל אחד מאיתנו מכיר מישהו שנאלץ להתמודד עם המחלה הזו. במשך שנים משקיעים מאמצים ומשאבים עצומים בחקר המלחמה ובניסיון למצוא לה מרפא ואכן חלה התקדמות עצומה בתחום, התמותה הצטמצמה יש אחוזי הצלחה גבוהים יותר לטיפולים, מצליחים להציל , להאריך חיים ולהקל על רבים. אבל ככל שהרפואה מתקדמת ומשתכללת מספר הלוקים במחלה ונזקקים לשירות הרפואי הזה הולך וגדל בהתמדה. אם היו משקיעים 10% מהמשאבים המשמשים לחקר המחלה ומציאת תרופות, לטובת מניעה, העלאת המודעות וחקיקה מתאימה אולי היינו במקום אחר היום.

 
ימי הווסת - ימים של ריפוי הדפס דואל
מאת איילה פיליפ   
Imageלפני כעשר שנים קיבלתי מאחותי, החיה בארה"ב, תחבושות בד לשימוש בזמן הווסת. התאהבתי במוצר ובשימוש בו, דרכו חוויתי חיבור לנשיות שלי ולמחזורי הטבע. לאחר שש שנות שימוש החלטתי לחדש לעצמי את מלאי התחבושות בתפירה ביתית. מצאתי את עצמי  עם חברתי אלונה ביום חורף גשום, כשאנו יושבות ותופרות לעצמנו תחבושות בד לווסת.
 
מיץ עשב חיטה הדפס דואל
מאת אלירן דה-מאיו   

Imageעשב החיטה הוא מזון בריאות הנמצא בשימוש יומיומי אצל אנשים רבים. העשב הוא מזון מרוכז המרפא ומחייה ליקויים פנימיים וחיצוניים. העשב מכיל ריכוז ומגוון גדול במיוחד של ויטמינים, מינראלים, כלורופיל (70%) ואנזימים. הוא מכיל 17 חומצות אמינו חיוניות ולא חיוניות המשפרות תהליכי בנייה ושיקום שרירים, מאיצות את התחדשות התאים, ומונעות את קרישת הדם.

 
דרכים טבעיות לטיפול בכינים הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageלמזלי כי רב, בתי הקטנה עדיין לא חזרה מהגן עם קרנבל סואן בתלתליה, חשבתי שזה משהו שאני אצטרך להתמודד איתו מתישהו אבל לא תיארתי לעצמי שזה יהיה עם אדם מבוגר. מטופלת שלי אישה בוגרת בשנות ה20 לחייה הגיעה אלי יום אחד וביקשה "את חייבת לעשות משהו, אני לא מצליחה להיפטר מהכינים, אני לא רוצה לעשות קרחת - תצילי אותי" .....

 
סיפורים מהחיים - נס קופסת הכורכום הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageביום שבת האחרון בעיצומה של הכנת ארוחת הצהריים נשפכה עלי כוס של מים רותחים. כל תכולת הכוס נשפכה על גב היד שלי ותחושת השריפה והכאב לא איחרו לבוא, האיש שלי (שיחיה) סידר את המטבח יום קודם ושמן הלבנדר המשמש אותי לטיפול בכוויות לא נמצא... ואז החלה לפשוט בי החרדה מה יהיה עם היד? עוד זמן לא רב יתחילו להגיח השלפוחיות ואין לי איך למנוע את זה.....

 
דרכים טבעיות למניעת עקיצות יתושים הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageאני לא יודעת מה אתכם, אבל אנחנו חוגגים את המימונה כל שנה ומזמינים את כל החברים. אחד הסמלים של המימונה הוא הבית הפתוח והמושג אורחים לא קרויים לא מקובל ביום הזה, אבל כשמדובר ביתושים החוקים האלה לא תקפים. לא זאת בלבד שהם הגיעו בהמוניהם הם גם סרבו ללכת והטרידו את מנוחת הבית כל הלילה כולו, אז מה עושים? דרכים טבעיות להימנע מהמפגשים הטורדניים והמגרדים, כדי שלא יתפסו אתכם לא מוכנים...

 
זהירות שרלטנים - מדריך לבחירת נטורופת. הדפס דואל
מאת הילה אפללו   


Imageזה לא סוד שתחום הרפואה המשלימה הוא פרוץ, אינו מוסדר ואין עליו כל פיקוח. עם זאת פועלים בשטח נטורופתים מקצועיים בעלי ידע רב ויכולת אמיתית לרפא. היום כל אחד יכול להדפיס לעצמו תעודה יפה במדפסת הביתית, למסגר, לתלות בחדר ולפתוח קליניקה, אז לפני שאתם מפקירים את הבריאות שלכם בידי אחד כזה יש כמה דברים שכדאי לדעת :

 
 
הרשמה לניוזלטר
שם
דואר אלקטרוני *
טקסט אימייל
ביכולתך להפסיק לקבל מידע בכל רגע, בלחיצה אחת על כפתור. פרטיך שמורים איתנו ולא נעביר אותם לגורם חיצוני
 
 
 
Top! Top!
חיים אורגניים הוא פורטל המכיל את כל המידע הקשור לאורח חיים אורגני. באתר מידע על מזון אורגני, בישול אורגני, אוכל אורגני, תיירות אורגנית, קהילות אורגניות, פורומים, קואופרטיבים אורגנים, אורח חיים בריא, רפואה טבעית, חקלאות אורגנית, מתכונים אורגניים